Bir Masal Prensesinin Sihirli Değneği Dokundu

24 11 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Porque Design ekibinden Sernur Işık’ın hayal aleminden dünyaya taşan karakterleri bizi masal diyarlarında dolaştırırken keyiflenmemek mümkün değil, begendiğiniz sanatçıyı daha yakından tanıyın.
  • Öncelikle neden tekstil için illustrasyon!
İllüstrasyon hayatımın en keyif aldığım parçası. Tekstil ise günlük hayatımızın çok içinde. Sadece kağıt üzerinde değil, günlük yaşantımızda kullandığımız eşyalarda, evimizde veya bulunduğumuz ortamlarda yer alabileceğini ve küçük ayrıntılarla insanların mutlu olacağını düşündüğüm için.
  • Kısaca kendinizden bahseder misiniz?
1984 yılında doğdum. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunuyum. İllüstrasyon ağırlıklı olarak home office çalışıyorum. Birçok yayınevi için çocuk kitapları illüstrasyonları, kitap tasarımları, çocuk dergileri için çizimler, bazı ajanslar için illüstrasyonlar, maskotlar yapıyorum. Bunların dışında “sernuretta” adıyla bir takım aksesuarlar yapıyorum.
  • Kaç çalışma ile projeye dahil oldunuz ve çalışmalarınızda çıkış noktası ne oldu?
Bu aşamada 5 çalışma ile yer alıyorum. Çalışmalarımın çıkış noktası aslında iç dünyam… Hislerimi masalsı ve şiirsi bir şekilde illüstratif hale getirerek anlatmayı seviyorum.
  • Yaptığınız çalışmalarla ilgili geri dönüşler sizi tatmin etti mi?
Çizimlerimi kağıt yada kitap gibi şeyler dışında bir alanda görmek, insanların beğenip satın alması gerçekten büyük mutluluk ve heyecan verici.
Sanatçının diğer çalışmalarına ulaşmak isterseniz;

http://sernuretta.blogspot.com

  1. Pingback: Bir Masal Prensesinin Sihirli Değneği Dokundu | sernuretta on 15 Nisan 2011
  1. Auf diesen Kommentar antworten
    Arslan 31 Ocak 2011:

    yeni çalışmalarıyla başarılar dilerim.